Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

19. oktobrī 7.a klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, piedalījās nodarbībā “Kā dzīvoja  senie ļaudis.”

Nodarbības laikā skolēni iepazina Latvijas senvēsturi, kopā ar gidu veidoja  laika līniju no priekšmetiem, kas raksturo akmens, bronzas un dzelzs laikmetu.

 

Skolēnu atsauksmes.

“ Man bija interesanti klausīties par vēsturi un skatīties, kādus rīkus izmantoja cilvēki akmens laikmetā, kaut arī  daudz ko  es jau zināju no vēstures stundām. Nodarbībā bija patīkami tas, ka varēja turēt rokas priekšmetus, kas  līdzīgi īstiem akmens laikmeta priekšmetiem. Vadītāja labi un interesanti stāstīja.” (Nikola)   

“Ekskursijā uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju bija interesanti, tur bija redzami dažādi eksponāti, piemēram, dažādi māla trauki, akmens instrumenti, bronzas instrumenti un, protams, arī dzelzs instrumenti. Man vienmēr ir interesējis, kā senie cilvēki dabūja caurumus akmenī. Tagad es zinu, ka viņi dabūja akmenī caurumu ar speciālu konstrukciju ilgā darba gaitā. Man likās ļoti interesants akmens no Dānijas, uz kura parādās pirmā rakstība. Man arī patika kuršu zobeni.  Man viss ļoti patika, es uzzināju daudz ko jaunu un redzēju interesantus eksponātus.” (Renārs)  

“Man ekskursija šķita interesanta, un visi arheoloģiskie izrakumi arī bija forši!” . (Līva)  

“Mana atsauksme par vēstures muzeju. Vēstures muzejs ir absolūti brīnišķīgs. Pats muzejs ir skaisti noformēts. Muzejs ir vizuāli ļoti patīkams ar daudziem   mākslas dizainu mēbeļu elementiem un interesantiem eksponātiem. Bet paša nodarbība man likās nedaudz garlaicīga, jo viss stāstītais man jau bija zināms. (Roberts)  

“Man likās ļoti interesanti daudz ko uzzināt par senvēsturi. Es  gribētu aiziet uz muzeju vēlreiz ar ģimeni. Bija ļoti interesanti redzēt arheoloģiskus izrakumus vitrīnās, senos rīkus, skeletu no vēstures, u. tml. Arī nodarbība, kad mēs likām lietas pēc laika, kad tika izveidots, likās ļoti jauka. Iesaku visiem kuri nav bijuši muzejā, kādreiz aiziet uz to.” (Vanesa)  

Mazgalerija