Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Ekskursija uz Lielzeltiņu observatoriju

Aktualitātes

Projekts: Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai

Ekskursija uz Lielzeltiņu observatoriju

2019.gada 22.februārī 8. un 9. klašu skolēni mācību ekskursijā apmeklēja Talsu novadā esošo Lielzeltiņu observatoriju. Pēc četrām nodarbībām skolēni dalījās iespaidos.

 

Es uzzināju, ka mūsu acis uztver krāsu maisījumus. Man patika klausīties par teleskopu. Tas ir uzbūvēts uz piecu metru augsta staba. Tas pēta zvaigznes un nakts laikā izdara 46 kadrus. Man patika skatīties teleskopā.

 

Es uzzināju, ka elektrība nekad nekur nezūd. Tā var tikai summēties. Vēl es uzzināju, ka ir teleskopi, ar kuriem var skatīties uz zvaigznēm dienā. Teleskopos ir apgriezts attēls. Es uzzināju, ka zvaigznes mēra pēc spožuma.

 

Lielzeltiņu observatorijā uzzināju, ka Sauli teleskopā redz nevis dzeltenu, bet sarkanu. Es uzzināju, ka ir arī gaismas piesārņojums.

 

Lielzeltiņu observatorija ir interesanta, informatīva, aizraujoša un zinātniska. Es varēju parunāt ar zvaigžņu pētītāju, klausīties, uzzināt un iegaumēt.

 

Lielzeltiņu observatorijā ir jauki cilvēki, tā ir skaista vieta. Tur labi pastāsta par astronomiju, atbild uz jautājumiem.

Mazgalerija