Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Ekskursijā uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu Jūrmalā

Aktualitātes

Ekskursijā uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu Jūrmalā

10. maijā 7.a klase devās ekskursijā uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu Jūrmalā. Interaktīva, izzinoša un iedvesmojoša  pastaiga  veda pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietām Jūrmalā 7 kilometru garumā. Pastaigā pa Jūrmalas ielām skolēni vēroja Jūrmalai raksturīgo koka arhitektūru.mIejušanās autententiskā dzejnieku dzīvesvidē ļāva labāk iepazīt dzejnieku personību, kā arī izprast sabiedriskās un vēsturiskās norises dzejnieku dzīves laikā.

 Dzejnieku  vasarnīcā skolēni iepazinās ar interaktīvu ekspozīciju ,,Rainis un jūra”,  lasīja Raiņa dzeju, meklēja atslēgas vārdus, lai varētu spēlēt krāsu spēli.

Skolēnu atsauksmes.

“Ekskursijas laikā man iepatikās gides stāsts par Raiņa un Aspazijas satikšanos un iepazīšanos, kā arī katras grupas uzdevumi un darbības. Tās bija jautras un smieklīgas. Mani ieinteresēja, kā tajos laikos tika pārdotas grāmatas. Es uzzināju, ka Rainis vislabprātāk  iedvesmojās rakstīt dzeju dabā,  viņa iedvesmas avots bija priedes, tagad sauktas - “Raiņa priedes”. (Lana)

 “Mēs braucām uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu Jūrmalā. Vadītāja bija ļoti pretimnākoša, interesanti, stāstīja mums par Raiņa dzīves vietām un Raiņa dzīvi. Man patika pavadīt laiku gar jūru, kaut arī nācās nostaigāt 7 km. Tas bija visnogurdinošākais! Es gaidīju nedaudz citādāku vasarnīcu, drīzāk to, kas tajā būs. Vasarnīcā bija ļoti daudz dzejas, dažādu rakstu un fragmentu no Raiņa dienasgrāmatas. Taču pirms vasarnīcas, vadītāja mūs parādīja Raiņa māju un Raiņa un Aspazijas dzīvesvietu. Es uzzināju, ka Rainis ļāva īrēt istabas vasarnīcā, tāpēc gandrīz katrā istabā bija gulta, pat balkonā.” (Nikola)

“Man patika šodienas ekskursija uz Raiņa un Aspazijas muzeju Jūrmalā, Pumpuros. Muzejs atrodas ļoti skaistā vietā Jūrmalā.  Man patika meklēt atbildes uz jautājumiem Raiņa dzejā. Bija ļoti interesanti uzzināt par Raiņa vairākām vasarnīcām. Neparasti likās sarakste starp Raini un Aspaziju,  redzējām vēstules, kas bija rakstītas ar roku un sūtītas pa pastu.”  (Renārs L.)

“Ekskursija uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu bija iespaidīga! Vēlos, kaut mums būtu pastāstīts vairāk  par Aspaziju, jo vairāk spriedām par Raini. ( Līva)

Mazgalerija