Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Erasmus+ “Cilvēktiesību ievērošana dažādās valstīs”

Aktualitātes

Projekts: Erasmus+

Erasmus+ “Cilvēktiesību ievērošana dažādās valstīs”

Erasmus+ projekta “Advocate Human Rights For A Fairy Land” ietvaros Rīgas 31. vidusskolas skolēnu un skolotāju komanda no 6. līdz 10. martam devās uz piekto projekta dalībvalstu pārstāvju tikšanos Turcijā, Nazilli. Šī projekta galvenais mērķis bija iepazīt un izprast bērnu tiesības savā un citās valstī. Projektā piedalījās sešas komandas - no Latvijas, Portugāles, Itālijas, Spānijas un divas grupas no Turcijas.

Pirmdien, 6. martā dalībnieki apmeklēja skolu, kur noklausījās lekcijas par mobingu skolās un internetā. Vēlāk apmeklēja un iepazinās ar zemestrīcēs cietušajiem bērniem, kas tagad izmitināti sociālajā mājā kopā ar savām ģimenēm. Vakarā projekta dalībnieki ieturēja oficiālās vakariņas kopā ar pilsētas mēru, pilsētas vadību, kā arī skolas vadību.
Otrdien, 7. martā projekta grupa devās uz UNESCO pasaules mantojumu - Ephesus - senās grieķu pilsētas drupām. Vēlāk apmeklēja Širinces ciematu, pēc kura devās uz Kušadasi pludmali.

Trešdien, 8.martā projekta grupas devās uz UNESCO Pasaules mantojumu - Afrodītes parku un muzeju, kas atrodas Denizlī. Dienas otrajā pusē dalībnieki apmeklēja Pamukkali. Šo unikālo vietu mēdz dēvēt par astoto pasaules brīnumu. Bija interesanti aplūkot balto sāls kalnu skaistumu, eksotisko ainavu un izbaudīt ārstnieciskos avotus, lai pa īstam novērtētu šo dabas burvīgumu. Pēc Pamukkales apmeklēja arī Kleopatras termālos baseinus, kur izdevās arī nogaršot dabīgu minerālūdeni.  Vēl bija iespēja apmeklēt muzeju, sengrieķu un romiešu laika pilsētas Hierapoles drupas.

Ceturtdien, 9. martā skolēni apmeklēja Aydinas Demokrātijas muzeju. Pēc tam devās uz skolu, lai prezentētu materiālus par bērnu tiesībām savā valstī. Pēc tam skolēni grupās veidoja dažādus plakātus par bērnu tiesībām un daļa skolēnu izveidoja un nodziedāja pašsacerētu dziesmu par bērniem un viņu brīvību.

Piektdien, 10. martā skolēni skatījās filmu “Mana dzīve kā cukīni”, pēc kuras noskatīšanās diskutēja par filmas nozīmi un galveno domu. Pēc diskusijas visi dalībnieki saņēma godam nopelnītos dalības sertifikātus.

Mūsu skolēni iesaistoties projektā ieguva jaunus iespaidus un zināšanas.

Paldies projekta vadītājiem un projekta skolotājiem.

Tā kā projekts turpinās, tad skolēni ir gatavi jauniem piedzīvojumiem Itālijā!

Mazgalerija