Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

ERASMUS+ projekta “Poetry, Drama and Classics are on Stage” aktivitātes

Aktualitātes

Projekts: Erasmus+

ERASMUS+ projekta “Poetry, Drama and Classics are on Stage” aktivitātes

Svētdiena, 25. novembris

Pirmie Latvijā ierodas projekta dalībnieki no Turcijas. Sajūsmā par sniegu un aukstumu no lidmašīnas izkāpj dalībnieki no Sicīlijas. Sicīlijā esot +24 grādi silts. Saprotams ir  viņu apjukums. Īsi pirms pusnakts sagaidām čehu un spāņu delegāciju. Diemžēl neatlido skolēni un skolotājas no Portugāles. Viņi esot nokavējuši lidmašīnu un Rīgā ieradīšoties nākamajā dienā agri no rīta.

Pirmdiena, 26. novembris

Visi projekta dalībnieki ierodas Rīgas 31. vidusskolā. Viņus sagaida skolēni ar jauku un sirsnīgu koncertu. Ciemiņus sveic gan skolas koris, gan pūtēju orķestris, gan skolas teātris. Skolas teātris rāda iestudējumu, kas veidots pēc Raiņa “Uguns un nakts” motīviem. Nelielā prezentācijā viesiem tiek stāstīts, kā Latvija sagaidīja un svinēja savu 100 gadu jubileju.

Pēc pusdienām dodamies uz jūru. Cīnoties ar lielo vēju, viesi fotografējas, bet pēc tam sildās jaukā un mājīgā kafejnīcā jūras malā.

Vēl tiek apmeklēta kultūras pils “Ziemeļblāzma”,  kur meitenes iepazīstina ciemiņus gan ar Vecmīlgrāvja vēsturi, gan  “Ziemeļblāzmas” telpām. Dienas noslēgumā ciemojamies pie deju kolektīva “Bitīte”. Deju kolektīva “Bitīte” dejotāji māca viesiem latviešu deju soļus, rāda skaistākās latviešu dejas, pēc tam jautrā atmosfēra visi kopā dejo gan latviešu dejas,  gan turku dejas, gan itāļu dejas.

Otrdiena, 27. novembris

Naktī ir uzsnidzis sniegs. Rīts sākas ar pikošanos un sniega fotografēšanu. Daži no projekta dalībniekiem nekad sniegu nav redzējuši. Pusotras stundas garā ekskursijā visi kopā staigājam pa Vecrīgu. Tad dodamies kājām  pāri Daugavai  uz Nacionālo bibliotēku. Nacionālā bibliotēka pārsteidz ar savām plašajām telpām, ar grāmatu kalniem. Pēcpusdienā izstaigājam Nacionālo Mākslas muzeju. Katra grupa meklē savas skaistākās un interesantākās gleznas. Relaksējamies muzeja 4. stāvā, klausoties putnu balsīs. Diena pavadīta. Gūti jauni, spēcīgi iespaidi.

Trešdiena, 28. novembris

Visa diena pavadīta skolā dažādās projekta aktivitātēs. No rīta katra komanda atrāda savu noveļu varoni. Tas ir interesanti un radoši. Tālāk seko diskusija starp 2 komandām. Diskusijas tēma “Cilvēks ir laimīgāks, ja viņa dzīvi vada jūtas/ prāts”.  Abu komandu pārstāvji ir nopietni gatavojušies, tomēr pārliecinošāki  ir tie, kuri saka, ka laimīgāks ir cilvēks, kurš vadās pēc jūtām.

Pēcpusdienā aktiermeistarības pamatus skolēniem palīdz apgūt dakteri –klauni.

Ceturtdiena. 29. novembris

Diena pavadīta otrā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī.  Projekta dalībniekiem ir iespēja uzlaikot teātra kostīmus un tajos nofotografēties, noskatīties deju izrādi “Čipolino” Daugavpils teātrī. Pēc tam neliela ekskursija pa Daugavpili, zoodārza apmeklējums. Dienas noslēgums Rotko centrā, kur skolēniem ir gan  iespēja radoši  izpausties, gan aplūkot slavenā mākslinieka gleznas.   Ar jaukiem iespaidiem un labā noskaņojumā vēlu  vakarā atgriežamies mājās.

Piektdiena, 30. novembris

No rīta ekskursija Rīgas Jūgendstila muzejā, tad neliela pastaiga pa Alberta ielu, vērojot un fotografējot jūgendstila mājas. Vakarā atvadu ballīte, kur jautrā noskaņā visi dejojam un priecājamies. Sertifikāti pasniegti. Pagājusi interesanta un jaukiem piedzīvojumiem piepildīta nedēļa. Iegūtu jauni draugi, jaunas zināšanas, jauni iespaidi.
Uz tikšanos Turcijā!

Sestdiena , 1. decembris

Lidosta. Došanās mājās.

Mazgalerija