Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Erasmus+ projekts „A healthy mind in a healthy body” Rumānija, Targoviste 07.10 - 14.10.2018

Aktualitātes

Projekts: Erasmus+

Erasmus+ projekts „A healthy mind in a healthy body” Rumānija, Targoviste 07.10 - 14.10.2018

Projekta „A healthy mind in a healthy body” mērķis ir akcentēt pozitīvu dzīvesveidu. Šīs piedzīvojumiem pilnās nedēļas laikā kopā ar Lietuvas, Rumānijas, Čehijas un Turcijas skolēniem un skolotājiem piedalījāmies kopīgās fiziskās aktivitātēs gan sporta zālē, gan svaigā gaisā. Kopīgi dalījāmies savā pieredzē, popularizējām savas valsts vadlīnijas, ieguvām jaunus draugus un daudz jauku, pozitīvu atmiņu. Uz šo nedēļu atskatīsimies ar smaidu.

 

07.10. Ierodamies Bukarestē. Izpētam omulīgās vecpilsētas ieliņas, plašos, ar kokiem apstādītos bulvārus, omulīgās Belle Epoque ēkas, slaveno Triumfa arku. Franču arhitektu XIX gs. būvētās un rekonstruētās ēkas Bukarestei ir devušas „Mazās Parīzes” nosaukumu.

 

08.10. Mērojam ceļu uz Targovisti, pa ceļam piestājot “Cocosul Rosu” ekoloģiskajā saimniecībā, kur tiek sniegts ieskats par ekoloģiski tīru dārzeņu audzēšanu. Vakarā ierodamies Targovistē.

 

09.10.  Viesojamies “Ienăchiță Văcărescu” koledžā, kur mūs viesmīlīgi sagaida rumāņu skolēni un skolotāji, parādot prezentācijas par skolu, skolas dzīvi, kā arī veselīgu dzīvesveidu un veselīga dzīvesveida nozīmi cilvēka dzīvē.

Dodamies izpētīt Targovistes ieliņas, dodamies vizītē pie pilsētas mēra, viesojamies Revolūcijas muzejā.

Apskatām Mihai Viteazul statuju. Mihai Viteazul ir bijis Transilvānijas valdnieks. Viņš tiek uzskatīts par spožāko un izcilāko nacionālo Rumānijas varoni.

 Pēc tam seko fiziskas aktivitātes Targovistes domes parkā. Iespaidiem bagāta diena.

 

10.10. Dodamies apskatīt Brašovu - vienu no skaistākajām Transilvānijas pilsētām, kuras vecpilsētā saglabājušās viduslaiku liecības un pieminekļi – rātsnams, amatnieku ģilžu celtie bastioni, pilsētas vārti, dievnami.

Apskatām Melno baznīcu, kā arī Virves ielu – šaurāko ieliņu visā Rumānijā. Tālāk dodamies uz Transilvānijas pilsētu Bran.

Mūsu ceļa turpinājumā Brana pils, tik skaista kā pasaku grāmatā, to apņem leģendas, intrigas un brīnumi. Tā bija viena no Valahijas valdnieka Vlada Tepeša rezidencēm, kuru īru rakstnieka Brema Stokera fantāzija padarījusislavenu kā vampīra Drakulas pili, tā saistīta ar notikumiem Valahijas valdnieka Vlada Drakulas dzīvē. Mūsdienās pilī iekārtots muzejs izcilai Rumānijas karalienei Marijai. Ceļš atpakaļ uz Targovisti.


11.10. Viesojamies „Ienăchiță Văcărescu” koledžā. Tur skolēnus sagaida radošās darbnīcas – dekupācijas tehnikā izrotājam koka lādītes, kā arī skolas datorklasē veidojam plakātus par projekta tematiku.

Tālāk skolēnus sagaida „Flash mob” – iestudējam nelielu deju skolas sporta zālē. Rumāņu skolēni sniedz prezentācijas par riteņbraukšanu, rādot demonstrējumus.

Dodamies uz „Văleni” ekoloģisko saimniecību, kur gūstam ieskatu par dažādām abolu šķirnēm.

 Vakarā mūs sagaida kopīgās vakariņas – galdā klāti tradicionālie rumāņu ēdieni, skan tradicionālā rumāņu tautas mūzika. Vakars piepildīts ar smiekliem, dejām, gaisā virmo jautrība.

 

12.10. Rītu iesākam ar fiziskām aktivitātēm Chindia parkā. Braucam ar riteņiem, piedalamies sportiskās spēlēs.

Pēcpusdienā apmeklējam Targovistes karalisko galmu – tajā ietilpst Dienvidu vārti, karaļa pils, zvanu tornis, karaļa dārzi, fortifikāti un vairākas baznīcas.

 

13.10. Dodamies uz Bukaresti. Ar pilsētas apskates autobusu jau atkal sajūsmināmies par skaisto arhitektūru. Bukareste, Rumānijas galvaspilsēta ir eklektiska un, iespējams, tieši tajā arī meklējams tās šarms. Dažbrīd šķiet, ka tā ir pilsēta pilsētā.

 

14.10. Ceļš mājup.

Mazgalerija