Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Erasmus+ projekts “Advocate Human Rights For A Fairy Land”

Aktualitātes

Projekts: Erasmus+

Erasmus+ projekts “Advocate Human Rights For A Fairy Land”

Erasmus+ projekta “Advocate Human Rights For A Fairy Land” ietvaros Rīgas 31. vidusskolas skolēnu un skolotāju komanda no 14. līdz 18. novembrim devās uz ceturto projekta dalībvalstu pārstāvju tikšanos Turcijā, Stambulā. Šī projekta galvenais mērķis bija uzzināt sieviešu tiesības katrā valstī un kā tās mainījušās. 

Projektā piedalījās piecas valstis: Latvija, Spānija, Portugāle, Itālija un divas grupas no Turcijas. Dalībvalstu pārstāvji veica prezentācijas par nozīmīgām un svarīgām sievietēm savā valstī. 

Turku skolēni iepazīstinājā ar savu skolu un izglītības sistēmu, kā arī veica dažādas spēles un aktivitātes, kuras ļāva iepazīties vienam ar otru. 

Projekta dalībnieki apskatīja vairākas skaistas, vēsturiskas vietas: Bosfora šaurumu, Dolmabahčes pili, Svētas Sofijas mošeju, Topkapi pili, Bazilikas cisternu, Sultāna Ahmeda mošeju, Sultanahmetas laukumu un lielāko Stambulas tirgu.

Skolēniem arī bija iespēja apmeklēt KADEM (Sieviešu un demokrātijas asociācija), kur tikām iepazīstināti ar organizāciju un tās veidotajiem projektiem, kas palīdz pilnveidot un attīstīt sieviešu sapņus labākai un drošākai nākotnei. 

Ceturtdien notika Oxfordas debates starp skolēniem, par to kā ir, vai nav mainījušas sieviešu tiesības un sieviešu vieta mūsdienās. Skolēnu grupas cītīgi argumentēja un diskutēja par savu valstu sieviešu tiesībām. 

Mūsu skolēni, iesaistoties projektā ieguva jaunus, neaizmirstamus draugus, zināšanas par citu valstu kultūrām, angļu valodas lietojuma prasmes, un, protams, lietderīgu, jaukiem piedzīvojumiem piepildītu nedēļu. 

Ļoti skumji atvadīties, taču projekts turpinās - uz tikšanos Turcijā!

Mazgalerija