Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Latvijas Dabas muzeja apmeklējums 6.a

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Latvijas Dabas muzeja apmeklējums 6.a

28. novembrī  6.a klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma “ietvaros apmeklēja Latvijas Dabas muzeju. Apmeklējuma mērķis bija gūt priekšstatu  par to, kas tiek glabāts Dabas muzeja krātuvēs, kā arī piedalīties muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Nepērc viņu dzīvības!”.

Viena apmeklējuma laikā nav iespējams  iepazīt visu  muzeja ekspozīciju, tāpēc  tika izstaigātas visas muzeja telpas, lai ieinteresētu skolēnus vēlreiz apmeklēt muzeju un iepazīt vairāk tās ekspozīcijas, kas interesē. Skolēni  saprata, ka muzeja apmeklējums ir noderīgs dabaszinību apguvē.

Skolēni ar interesi piedalījās nodarbībā “Nepērc viņu dzīvības!”, kurā noklausījās stāstu par pasaules aizsargājamiem dzīvniekiem un augiem, kurus apdraud tirdzniecība, uzzināja, ka ir Vašingtonas konvencija jeb CITES – Konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām augu un dzīvnieku sugām Latvijā un pasaulē. Skolēniem tika dota iespēja paturēt rokās suvenīrus, kuri izgatavoti no aizsargājamajiem dzīvniekiem un augiem – krokodilu un  pitonu ādas makus, somas, bruņurupuču bruņas, koraļļu un ziloņkaula izstrādājumus, dažādas kažokādas. Visas šīs lietas, ievedot valstī, uz robežas tiek konfiscētas un nodotas muzejam.

Skolēni bija aicināti pievērst uzmanību gida stāstījumam un rosināti izkopt savu valodu un prasmi stāstīt, kas aktuāla ne tikai latviešu valodas stundās, bet arī visos mācību priekšmetos, kā vēsturē, sociālajās zinībās, dabaszinībās.

Muzeja apmeklējums skolēniem patika.

“Es ieguvu daudz jaunu zināšanu. Pirmo reizi turēju rokās īstu ziloņa kaulu, krokodila ādu, kobras izbāzeni. Tas bija ļoti interesanti. Sapratu, ka daba jāsargā un nav jāpērk izstrādājumi, kas izgatavoti no aizsargājamajiem dzīvniekiem.” (Sofija)

“Man patīk projekts “Latvijas skolas soma”, man patīk tas, ka valsts samaksā par ekskursijām, lai bērni izglītotos un kļūtu gudrāki.”(Emīls)

Mazgalerija