Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Par Rīgas kultūrizglītības kolektīvu dalību XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku aktivitātēs 2021. gada vasarā

Aktualitātes

Par Rīgas kultūrizglītības kolektīvu dalību XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku aktivitātēs 2021. gada vasarā
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē!

Informējam, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas (turpmāk – RD IKSK) 2021. gada 29. aprīļa sēdē tika izskatīts jautājums par Rīgas kolektīvu iespējamo dalību XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2021. gada vasarā (turpmāk – svētkos), atsaucoties uz pašvaldībā saņemto Valsts izglītības satura centra (turpmāk – VISC) aptaujas anketu.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Rīgā, izvērtējot iespējamos riskus un rūpējoties par ikviena galvaspilsētas bērna, jaunieša, kā arī skolotāja veselību, sēdē tika pieņemts lēmums neatbalstīt nevienu no VISC piedāvātajiem svētku rīkošanas modeļiem. Šis lēmums paredz, ka ar svētkiem saistītajās aktivitātes, ja tādas no svētku organizatoru puses tiks plānotas 2021. gada vasarā, Rīgas kultūrizglītības kolektīvi nepiedalīsies. Lēmums pieņemts, lai radītu visus priekšnoteikumus epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanai un iespējai kolektīviem nākamajā mācību gadā atsākt darbu klātienē, nodrošinot Dziesmu un deju svētku tradīcijas turpināšanos.

Augsti vērtējam un cienām ikviena kolektīva, tā vadītāja un iesaistīto skolotāju pašaizliedzīgo darbu un vēlmi sagatavoties dalībai Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, vēlmi kopt un nepazaudēt šo tradīciju, vēlam izturību pārdzīvot šo sarežģīto laiku un tikties kopābūšanas svētkos turpmāk nākotnē.