Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Ukrainas bērni mūsu skolā

Aktualitātes

Ukrainas bērni mūsu skolā
Izraksts no portāla delfi.lv

Vienpadsmit gadus vecais Bogdans mācās mūsu skolā kopš 8. marta.
Mamma Viktorija Naborova no Hersonas min, ka valodas ziņā mājasdarbos palīdz ar skolas piešķirto pieeju lasāmā mājaslapa www.soma.lv, kur var atrast mācību grāmatas elektroniskā veidā, kopēt vajadzīgo mācību materiālu latviski, tad – "Google" iztulkot. Skolā, kurā dēls gājis pagaidām nedēļu, ar valodu palīdzot gan skolotāji, gan bērni: "Skolotāji cenšās izskaidrot, lai saprot visi, – gan latviski, gan krieviski. Malači, ka cenšas! Direktore ir atsaucīga. Bērns visu saprot, ir arī ieinteresēts mācībās – mums visu izstāstīja! Kamēr bija skolēnu brīvlaika nedēļa, mēs ar dēlu gājām uz skolu – katru dienu bija iespēja mācīties latviešu valodu, bija ļoti izpalīdzīgi, ja kaut ko nesapratām," gandarīta ir Viktorija.

Viņa apzināti bērnam izvēlējusies latviešu skolu, Rīgas 31. vidusskolu: "Ar krievvalodīgajiem ukraiņiem ir bijuši daudzi konflikti šobrīd Ukrainā, tur nogalina cilvēkus... Tāpēc negribam pagadīties komunikācijā ar kādu, kas to atbalsta. Nolēmām, ka mazākumtautību skolā neiesim."