Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Uztura detektīvs

Aktualitātes

Uztura detektīvs

21. un 22. aprīlī    Rīgas domes Labklājības departamenta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu!" ietvaros 7. -11. klašu skolēniem tika organizētas tiešsaistes nodarbības “Uztura detektīvs”. Nodarbības ietvaros interaktīvā veidā tika apskatītas šādas tēmas:

  • Produktu uzturvērtība.
  • Dārzeņu un augļu nozīme ikdienas uzturā.
  • Kam jāpievērš uzmanība produktu marķējumā?
  • Veselīgas maltītes pamatprincipi, praktiskie piemēri.
  • Enerģijas balanss.
  • Fizisko aktivitāšu nozīme ikdienā.

8.a klases skolēnu atsauksmes.

Piedaloties tiešsaistes nodarbībā “Uztura detektīvs”, pārdomāju to, ka cilvēki bieži vien mūsdienās ēd neveselīgi  un  ka mums vajag ļoti sākt domāt par veselību, ēdot veselīgi. Es lekcijā uzzināju daudz ko jaunu par veselīgiem produktiem, par veselīgas ēdienreizes šķīvi. Es sapratu, cik svarīgi ir ēst veselīgi, jo tā var pasargāt sevi no sirds slimībām un daudzām citām slimībām.

Uzdevumi bija ļoti labs veids, kā pārbaudīt savas zināšanas par veselīgu uzturu.

Man ļoti patika nodarbības vadītāja, jo viņa ir jauka un saprotami un interesanti visu izstāstīja. (Annija)                                                    

 

Nodarbība bija lietderīga. Uzzināju, kādas vielas (ogļhidrāti, olbaltumvielas, tauki) ir visvajadzīgākās cilvēka uzturā. Nodarbības laikā pārdomāju savu uzturu un sapratu, ka tas nav pietiekami veselīgs. Man patika daži uzdevumi, uz kuriem bija jāatbild, jo tad es arī varu saprast, ko zinu un ko ne.

 Es domāju, ka  varētu mazliet mainīt savus ēšanas paradumus un ēst mazāk cukuru saturošus produktus.  (Viktorija)

 

Es uzzināju, ka daži ēdieni ir neveselīgāki, nekā man likās. To zinot, es sākšu mazāk ēst šokolādes batoniņus, čipšus un tamlīdzīgus produktus. Vēl es uzzināju, kādi ēdieni jāēd veselīgam dzīves veidam, piemēram, zivis, dārzeņi, augļi.  Arī tas, ka cilvēkam jāuzņem dienā tikai 24 gramus cukura un 6 gramus sāls, man bija jaunums.

Man patika pārbaudīt savas zināšanas par veselīgu uzturu, veicot dažādus uzdevumus. (Ieva)

 

Es uzzināju svarīgus faktus par uzturu, piemēram, cukura līmeni organismā paaugstina  baltmaize, dienas cukura devai jābūt ne vairāk kā 25g, cilvēkam kalorijas ir vajadzīgas, lai būtu enerģija. Es sapratu, ka daudz kas, ko mēs ēdam ikdienā, ir neveselīgi, vai arī mēs ēdam to par daudz. Sapratu arī, ka  nav nemaz tik viegli ēst pareizi, bet, manuprāt, var ēst visu nelielos daudzumos.

Savā uzturā es īsti neko nemainīšu, jo es neēdu tik neveselīgi, es ēdu gandrīz veselīgi. Vienīgais, ko es gribu, ir neēst gaļu, jo gaļa nav nemaz tik garšīga un var ēst ko citu labāku par gaļu, tā pasargājot dzīvniekus.

 Man patika nodarbība, vadītāja stāstīja interesanti  un saprotami, man arī patika tie mazie uzdevumi, kurus pildot varēja uzzināt, ko labi ēst un ko ne, ja to vēl nezināja. (Keita)

Sagatavoja Aina Spriņģe