Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Ēnu diena 2020

Karjeras izglītībaAktuāli

Ēnu diena 2020

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Sīkāk skatīt šeit: ĒNU DIENA 2020 NOLIKUMS 

ĒNU DIENAS KONFIDENCIALITĀTES POLITIKA 

Visiem ēnotājiem svarīga informācija (norise;ieteikumi; padomi motivācijas formulēšanai; nejaušais ēnotājs) skatīt: https://enudiena.lv/informacija/enotaji/

Skolēniem nozīmīgi dokumenti ēnošanai:

Apliecinājuma zīme - šis dokuments skolēnam ir jāizdrukā, Ēnu dienā jāņem līdzi un dienas beigās jāaizpilda kopā ar savu Ēnu devēju. Tā apliecina dalību Ēnu dienā. To ir iespēja pēc tam pievienot savam CV, piesakoties darbā, apmaiņas mācību programmai vai studijām.

Paraugs intervijas jautājumiem palīdzēs neapjukt un satraukumā zināt, ko jautāt un par ko runāt ar Ēnu devēju. Iesakām to izlasīt pirms Ēnu dienas, papildināt ar saviem jautājumiem, lai skolēni būtu gatavi sarunai.

Skolēna Ēnu dienas atspoguļojuma lapa ir aizpildāma pēc Ēnu dienas, lai novērtētu ieguvumus un apkoptu iegūto informāciju. Jautājumi palīdzēs apkopot domas par Ēnu dienā piedzīvoto.


Informāciju sagatavoja: skolas pedagogs karjeras konsultants