Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Ēnu diena 2024

Karjeras izglītībaAktuāli

Ēnu diena 2024

ĒNU DIENA 2024

Kad? 4. aprīlī

Vai TU jau esi izlēmis (-usi), kāda būs tava nākotnes profesija?

Vai TU zini, kas TEV ir nepieciešams, lai šo mērķi sasniegtu?

Varbūt ir kādas profesijas, par kurām tu zini ļoti maz, bet vēlies tās iepazīt tuvāk?

Tad esi aktīvs un iesaisties pasākumā: “Ēnu diena 2024”, kurā varēsi rast atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem!

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. 

Ēnu diena ir ceļš uz izpratni un apzinātiem lēmumiem par savu karjeras izvēli.

Ēnu diena 2024. gadā norisināsies 4. aprīlī. Ēnotāji tiks aicināti doties ēnot Ēnu devējus klātienē.

Norise un laiks:

1. – 4. marts: 1. Iespēja - skolēni piesakās Ēnu devēju publicētajām vakancēm.

5. - 7. marts: Ēnu devēji apstiprina vai noraida skolēnu pieteikumus.  

8.-11. marts: 2. Iespēja - skolēni piesakās Ēnu devēju publicētajām vakancēm.

12. - 14. marts: Ēnu devēji apstiprina vai noraida skolēnu pieteikumus.  

15. - 18. marts: 3. Iespēja - skolēni piesakās Ēnu devēju publicētajām vakancēm.

19.-21. marts: Ēnu devēji apstiprina vai noraida skolēnu pieteikumus.  

25. marts: Garantētā iespēja - skolēnu pieteikšanās uz brīvajām vakancēm tikai tajos uzņēmumos, kuri ir piekrituši uzņemt motivētos skolēnus, kuri nav apstiprināti 1., 2. un 3. iespējā. Piesakoties brīvajai piedāvātajai vakancei, skolēns automātiski kļūst par piedāvātās vakances Ēnotāju.

Attīstītās kompetences un prasmes

 

1. Komunikācijas prasmes: saziņa ar Ēnu devēju gan rakstiski, gan sarunājoties ar savu Ēnu devēju un citiem darbiniekiem, izvēloties piemērotu komunikācijas stilu, veicot intervijas un uzdodot jautājumus, lai iegūtu izpratni par profesiju un darba uzdevumiem tajā, uzrunājot “Ēnu devēju” pašam. 

2. Kritiskā domāšana: veicot novērojumus, spēja aktīvi novērot redzēto un dzirdēto, analizējot situācijas darba vidē un analizējot un izvēloties sev veicamos soļus karjeras mērķu sasniegšanai. 

3. Iniciatīva: spēja uzdrīkstēties un pieteikties vakancei, atlasot sev interesējošākās Ēnu devēju uzrunāšana pašam, kā arī, piedaloties Ēnu dienā, tiek veicināta skolēnu motivācija un iniciatīva savas nākotnes karjeras ceļa veidošanai jau skolas laikā. 

4. Pilsoniskā līdzdalība: Iepazīstoties ar dažādām profesijām un nozarēm, skolēni attīsta izpratni par sabiedrības un darba vides mijiedarbību, katras profesijas nozīmību kopējā sabiedrības labklājībā, kā arī iespējām ietekmēt savu vidi un sabiedrību.

5. Digitālā kompetence: prasme sagatavot elektronisku pieteikumu, motivācijas rakstiska formulēšana. 

 

Visa informācija par Ēnu dienu atrodama portālā: https://enudiena.lv/  Informācija ēnotājiem: https://enudiena.lv/informacija/enotaji/