Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Karjeras nedēļa 2020

Karjeras izglītībaAktuāli

Karjeras nedēļa 2020

Lai popularizētu karjeras atbalsta iespējas izglītojamajiem, jau astoto gadu pēc kārtas Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem organizē Karjeras nedēļu. 

Karjeras nedēļa 2020 norisināsies laika posmā no 26. līdz 30. oktobrim.

Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi un diskusijas 2020. gadā galvenokārt notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē.

2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”, lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai,  twitter/TavaiKarjerai.

Mācību priekšmetu skolotāji aicināti sasaistīt savu mācāmo priekšmetu ar karjeras veidošanā nepieciešamajām prasmēm, sasaistot ar reālo dzīvi.

Klašu audzinātāji papildus savās audzināšanas stundās var izmantot piedāvātos resursus, kuri pieejami skolas mājas lapas sadaļā  „Karjeras izglītība” skatot apakšsadaļu „ Noderīgi”.

Informāciju par Karjeras nedēļas tiešsaistes aktivitātēm Latvijas tehnikumos, koledžās un augstskolās var skatīt šo mācību iestāžu mājas lapās.

 

Aicinām skolēnus, vecākus un pedagogus

piedalīties VIAA rīkotajās tiešsaistes diskusijās:

 

27.10.2020. plkst. 19.00 – Tiešsaistes diskusija vecākiem, pedagogiemKarjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”

 

28.10.2020. plkst.10.00 – Tiešsaistes diskusija skolēniem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”

Citas aktivitātes skatīt šeit:

Lai izdodas!

Sagatavoja skolas pedagogs karjeras konsultants