Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Apavu stāsti

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Apavu stāsti

15.aprīlī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 5.,6.,7.klašu skolēni klausījās “Apavu stāstus”. Izrādās- kurpes, zābaki, tupeles ir sava laika liecinieki, un tie arī stāsta interesantus stāstus par cara laikiem, Pirmā un Otrā pasaules kara laikiem, Latvijas Brīvības cīņām, Brīvvalsts laika un pēckara gadiem.

Lūk, skolēnu viedokļi:

“Man patika, ka es redzēju, ar kādiem apaviem agrāk cilvēki ir staigājuši. Mani pārsteidza, ka cilvēki varēja vilkt tik smagus un neērtus apavus. Man interesēja koka kurpe, kā no koka varēja uztaisīt apavus. Mani apbēdināja, ka agrāk cilvēkiem armijā nebija siltu apavu, un viņi visi bija saslimuši. Mani vēl pārsteidza tik smagi zābaki, un kā to cilvēks ir spējis nēsāt.” (Gabriēla)

“Man patika, ka mums rādīja dažādus apavus. Man visvairāk patika augstpapēžu apavi un apavi no koka. Es uzzināju, ka uz koka apavi tika apsmērēti ar speciālu līmi, lai tik ātri nesapūst.” (Viktorija)

“Man vislabāk patika sieviešu apavu stāsti.” (Anna)

“Man patika, kā lektors mācēja pastāstīt pa apaviem, tiešām bija interesanti klausīties. “Es uzzināju, kādus apavus vilka  2. pasaules karā un cik tie svēra. Bija interesanti uzzināt, ka vīrieši bija pirmie, kas valkāja apavus ar papēžiem.” (Emīlija)

“Man patika, cik daudz apavu biju fona un cik visiem ir liela vēsture. Es uzzināju, ka ir tādi kolekcionāri Latvijā, kas kolekcionē apavus un dažādus citus priekšmetus.” (Andžejs)

“Es uzzināju to, ka seno laiku apavi ir roku darbs. Bija interesanti tas, ka seno laiku apavi ir daudz smagāki nekā mūsdienu apavi.” (Kate)
“Man ļoti patika visi apavu stāsti, jo bija interesantu uzzināt par seno laiku stilu un darba apaviem. Man visvairāk interesēja lielie kara apavi, jo es nekad par tādiem nebiju neko dzirdējusi. Es uzzināju, ka lielie kara apavi svēra apmēram četrus kilogramus un tajos vilka iekšā parastos apavus, lai nesaltu kājas. Man arī patika stāsts par holandiešu koka apaviem, jo interesanti dzirdēt teorijas, kā tie nonāca Latvijā. Vispārīgi es uzzināju, ka kāds kolekcionē dažādus senus apavus un mani nedaudz iedvesmoja.” (Emīlija)

“Es uzzināju daudz dažādus faktus par apaviem.” (Ernests)

“Vislabāk man patika stāsts par koka apaviem.” (Patrīcija)

“Es uzzināju, ka lielu daļu izgatavoto apavu Padomju Savienībā tieši ražoja šeit, Latvijā “Sarkanajā kvadrātā”. Es uzzināju, ka Latvijā, Latgalē, tika atrastas koka tupeles, kuras iespējams ražotas Nīderlandē. Man stunda likās ļoti pamācoša un interesanta.”(Matīss)

 

“Aizraujoši, interesanti, saistoši. Daudz jauna, jo ikdienā par apavu vēsturi nepiedomājam.” (Eva)
 “Pārsteidza II Pasaules kara zaldātu zābaku apjoms un smagums. Kā ar tādiem iet? Vēl tak kara aprīkojums, apģērbs utt..kā var pakustēties?” (Kristija)
“Pārsteidz apavu vecums 5000 gadu un ka pirmie apavus nēsā vīrieši.” (Agnese)
“koka tupeles, šķiet ka, ar tām paiet grūti, un kļūst tulznainas pēdas.” (Ernests)
“Sieviešu zābaciņi (60 gadi), ļoti stilīgi. Ja mūsdienās piešūtu rotājumus, ziedus u.c. dekoru, būtu super smuki!!!!” (Linda)
“Es par meiteņu kurpēm neko daudz nezinu, bet man šķiet, ka manai māsai tādas patiktu. Nils, nodarbības vadītājs, spēja  atbildēja uz visiem mūsu uzdotajiem  jautājumiem.” (Dominiks)

 

“Ieguvu daudz jaunas informācijas. Tas bija lietderīgi pavadīts laiks. Bija jautri, patika tas, ka varēja uzdot jautājumus.”(Paula)

“Es priecājos, ka skolotāji starp garajām mācībām deva iespēju uzzināt ko jaunu.”(Aurēlija)

Mazgalerija