Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Dzeja un mūzika

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Dzeja un mūzika

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros novembra mēnesī 7. -12. klašu skolēni noklausījās koncertlekciju “Dzeja un mūzika”.

Koncertlekcijā tika stāstīts par populāriem latviešu dzejniekiem – Aleksandru Čaku, Vili Plūdoni, Raini, Aspaziju, Ojāru Vācieti, Imantu Ziedoni, Klāvu Elsbergu. Interesanti bija tas, ka raidījuma veidotāji viesojās dzejnieku muzejos un, sarunājoties ar muzeju speciālistiem, centās noskaidrot, kā veidojusies dzejnieku un komponistu sadarbība.

Koncertlekcijā skanēja dziesmas, kuras sacerējuši tādi izcili latviešu komponisti kā Raimonds Pauls, Zigmārs Liepiņš, Jānis Lūsēns, Renārs Kaupers u.c. Vairākas dziesmas skolēni dziedāja kopā ar koncertlekcijas vadītāju un dziedātāju Miku Abaroņinu.

Skolēnu atsauksmes.

“Koncertlekcijā es uzzināju daudz jauna par izciliem latviešu dzejniekiem. Mani visvairāk pārsteidza, ka Plūdonim bijuši 10 bērni. Ļoti interesanta bija viesošanās dzejnieku muzejos. Es esmu bijusi Imanta Ziedoņa muzejā, bet man bija interesanti  redzēt Plūdoņa dzimtās mājas, pabūt A.Čaka dzīvoklī.” (Emīlija)

“Man bija interesanti dzirdēt to, ka ne vienmēr izveidojas veiksmīga sadarbība starp dzejnieku un komponistu, kā tas bija ar Raini un Emīlu Melngaili.” (Rihards)

“Mani pārsteidza tas, ka Jūrmalā pie Raiņa un Aspazijas bieži viesojies komponists Emīls Dārziņš. Pārsteigums bija arī tas, ka tik populārai dziesmai ar A. Čaka vārdiem “Miglā asaro logs” nav zināms mūzikas autors. Man patika arī viesošanās dzejnieku dzīves vietās. Tas mani pamudināja pašai aizbraukt un apskatīties šīs vietas.” (Sintija)

“Man ļoti patīk dziesma ar Imanta Ziedoņa vārdiem “Mazā bilžu rāmītī”. Patika arī viesošanās Murjāņos, Imanta Ziedoņa vasaras mājā. Man patika, ka kopā ar programmas veidotājiem apceļojām dzejnieku dzimtās vietas un muzejus.” (Annija)

“Man ļoti patika tas, cik emocionāli tika izpildītas dziesmas. Ļoti labi, ka tagad, kad nav iespējams aizbraukt uz muzejiem, mums bija iespēja paviesoties tajos virtuāli. Man patika visas dziesmas.” (Kārlis)

Mazgalerija