Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Ejamizrāde “Aleksandrs un Čaks”

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Ejamizrāde “Aleksandrs un Čaks”

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 9. a un 9. b klases skolēni noklausījās biedrības “DrKT” veidoto ejamizrādi  “Aleksandrs un Čaks”. 

Izrāde veidota, sagaidot A.Čaka 120. dzimšanas dienu. Aptuveni trīs kilometru un stundu garā pastaigā skolēni izstaigāja Rīgas ielas, pa kurām savulaik staigājis pats dzejnieks. Izrādē skanēja Čaka bērnības atmiņas, apbalvošanas runas, dzejnieka pārdomas, dienasgrāmatas un,  protams, dzeja. Izrāde sniedza izpratni par dzejnieka dzīvi un traģisko likteni.

Skolēnu atsauksmes:
● “Man visvairāk patika pastaigāties pa centru un sajusties kā Aleksandram Čakam, apskatīt ēkas, parkus un ielas, pa kurām viņš bija staigājis.” (Emīlija)
● “Man vislabāk patika skaistie dzejas lasījumi, jo tajos varēja sajust “īsto” Čaku.” ( Keitija)
● “Man visvairāk patika, ka mums bija iespēja staigāt un klausīties, varējām uzzināt arī vairāk par ēkām, kurās Čaks dzīvojis.” (Rihards)
● “Visinteresantākais bija Čaka bērnības tēlojums. Vērmanes parkā sajutos kā Čaks bērnībā.” (Annija)
● “Izrādes laikā es sapratu, kāpēc pilsēta Čakam bija tik tuva . Man patika aktiera Arta Robežnieka dzejas lasījums, tikai to pilnībā izbaudīt traucēja mašīnu trokšņi”.( Sintija)
● “Man traucēja pilsētas trokšņi. Ja būtu tikai viena uz ielas, būtu daudz labāk. Tagad bija grūti koncentrēties.” (Agnese)
● “Mani visvairāk emocionāli uzrunāja stāstījums par to, kā Čakam tika pasniegta A.Brigaderes literārā prēmija”. (Juris)

Mazgalerija