Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Filma "Mana brīvība"

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Filma "Mana brīvība"

27. novembrī 7.-12.klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās jauno filmu “Mana Brīvība”.  Filma ir balstīta uz vēsturiskiem notikumiem, kas vēsta par pagājušā gadsimta 80. gadu beigām Latvijā. Galvenās varones prototips ir viena no Atmodas laika spožākajām zvaigznēm – žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča, filmā Alīcija.

Skolēnu atsauksmes:

  • Filma “Mana brīvība” ir aizraujoša. Tā aizkustināja līdz sirds dziļumiem, jo ļāva nokļūt laikā, ko mēs, skolēni, neesam piedzīvojuši, bet par ko esam daudz dzirdējuši.
  • Filma sniedz iespēju paskatīties uz realitāti, kurā dzīvoja mūsu mammas, tēti, vecmāmiņas, vectēvi, tantes un onkuļi. Arī daudzi mūsu skolas skolotāji.
  • Mums jābūt lepniem par filmas galvenās varones Alīcijas ieguldījumu Latvijas neatkarības ceļā, par latviešu valodas svarīguma izcelšanu. Bija interesanti vērot, kādas ir cilvēku savstarpējās attiecības, kā viņi kopīgi devās pretī vienam mērķim. Mums jābūt ļoti lepniem par to, ka mums tagad pieder sava valsts. Mums jābūt pateicīgiem par to.
  • Filma māca, ka ne visu var iegūt uzreiz, bet ar lielu mērķtiecību un centību viss izdosies.
  • Manuprāt, šī filma atklāj ļoti dziļu un svarīgu stāstu par mūsu vēsturi. Mani iedvesmoja Alīcijas drosme un bezbailība. Mūsdienās brīvība netiek pietiekami novērtēta.
  • Filma atgādināja, kāpēc Latvija ir brīva valsts. Šī ir viena no labākajām filmām, ko ar klasi esam skatījušies.

Mazgalerija