Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Filma "Pelni sniegā"

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Filma "Pelni sniegā"

3. aprīlī 9.a un 9. b klase apmeklēja Lietuvas un ASV kopražojuma filmu "Pelni sniegā", kas kļuvusi par vienu no visvairāk skatītajām Lietuvas filmām. Skarbajā drāmā, kas veidota pēc Rūtas Šepetis godalgotā romāna "Starp pelēkiem toņiem" motīviem un kuras darbība norisinās pēc II Pasaules kara, galveno lomu atveido angļu aktrise Bela Poulija. 1941. gadā 16 - gadīgo Līnu gaida iestāšanās mākslas skolā, pirmās satikšanās un viss, ko spēj dāvāt vasara. Taču kādu nakti Līnas mājās ielaužas čekisti, lai viņu kopā ar māti un jaunāko brāli deportētu uz Sibīriju.

Skolēnu pārdomas pēc kinofilmas apmeklējuma:

“Filma man lika aizdomāties par to, kāda bija dzīves realitāte pagājušā gadsimta 40 – tajos gados. Par to, kādām ciešanām bija jāiet cauri mūsu senčiem. Filma bija ļoti emocionāla.”

 “Ļoti emocionāla un sāpīga filma”

“Es, skatoties šo filmu, izjutu apjukumu, jo nespēju noticēt, ka tā tiešām bija patiesība, un tika izsūtīti vēl vairāk, un tika nonāvēti vēl vairāk. Vai tiešām tas ir vajadzīgs, lai pierādītu savu varenību?”

“Filma man lika aizdomāties par to, ka man ir paveicies dzīvot šodien un tagad.”

“Es izjutu lielas skumjas, domājot par to, cik daudz cilvēkiem nācās pamest savas mājas, un cik daudz cilvēku nekad arī uz tām neatgriezās. Skatīšanās laikā domāju par to, cik ļoti cietsirdīgi un nežēlīgi bija tie cilvēki, kuri pret citiem izturējās ar naidu, nepamirkšķinot ne ar aci varēja nošaut nevainīgu cilvēku …”

‘’Šī filma bija ļoti emocionāla, jo mira nevainīgi cilvēki, cilvēkus uzskatīja par vergiem un par nepakļaušanos draudēja nāvessods. Pats skumjākais ir tas, ka tika sagrauti cilvēku sapņi un šķirtas daudzas ģimenes.”

”No sākuma man likās, ka filma mani neieinteresēs, bet filmas gaitā ieinteresēja tas, kā šo laika posmu pārdzīvo pusaudze.”