Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Kā uzvārdi cēlušies jeb kā Barons pie uzvārda ticis

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Kā uzvārdi cēlušies jeb kā Barons pie uzvārda ticis

Projekta “Latvijas skolas ietvaros 6.b un 6.c klases skolēni piedalījās K.Barona muzeja organizētajā nodarbībā “kā uzvārdi cēlušies jeb kā Barons pie uzvārda tici?” Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar vārdu un uzvārdu došanas vēsturi, uzzināja par populārākajiem vārdiem Latvijas teritorijā gadsimtu gaitā.

Skolēnu atsauksmes.

“Atkal viens jauks, interesants, izglītojošs ,,Skolas somas” pasākums. (Skolotāja Iveta)

“ Man patika, ka nodarbībā varējām apskatīties Barona muzeju un ka bija arī kāds uzdevums. Nodarbība bija ļoti interesanta.” (Rainers)
“Uzzināju, kā cilvēki tika pie uzvārdiem.” (Sendija)
“Patika stundas saturs un Andra Ērgļa personība.”(Nikita)

“Stunda par Krišjāņa Barona muzeju un viņa uzvārdu bija interesanta un jauka. Patika gan visu klausīties, gan pildīt komandas darbus. Es uzzināju, kā latvieši senatnē dabūja  uzvārdus un kāpēc vispār uzvārdi vajadzīgi. Interesanti bija uzzināt, kā Krišjānis Barons dabūja tik skaistu uzvārdu. Man patīk stundas, kurās ir interesanti un var ko jaunu.” /Sofija/

 

“Mani secinājumi - šī nodarbība man patika, jo man patīk studēt slavenu cilvēku biogrāfiju. Stundas vadītājs pastāstīja daudz ko interesantu par Krišjāni Baronu, par viņa muzeju. Viņš daudz jautāja mums un lika pašiem strādāt dažādus uzdevumus.

Stundas organizētājs ir labs, simpātisks, dzīvespriecīgs, sabiedrisks un vienkārši draudzīgs cilvēks. Man patīk kontaktēties ar šādiem cilvēkiem.”(Artjoms)

 

“Man šī stunda ļoti patika, vairāk nekā citas stundas. Tā iedvesmoja mani. Jautrs likās uzdevums pēc bārdas un acīm noteikt, kurš no cilvēkiem ir Krišjānis Barons. Es uzzināju daudz ko interesantu par to, kā latvieši tika pie uzvārdiem.” (Lelde)  

                                                                                                                         

“Man šī stunda ļoti patika, tā man likās interesanta un izraisīja priecīgas emocijas. Man visvairāk patika vairākās dažādu acu un bārdu fotogrāfijās atrast Krišjāņa Barona  acis un bārdu un tā izveidot viņa portretu. Patika darbs grupās, kur bija jāveic dažādi uzdevumi - izdomāt uzvārdus, izdomāt dialogu par uzvārda saņemšanu. Stundas vadītājs bija ļoti interesants cilvēks. Ir labi, ka tā var tikties ar ar gudriem cilvēkiem.”    (Rodrigo)