Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Koncertlekcija “Leģendas mūzikā”

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Koncertlekcija “Leģendas mūzikā”

23. martā 4.-6.klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros klausījās koncertlekciju “Leģendas mūzikā”. Klausītāji dzirdēja un iepazina 20.un 21. gadsimta latviešu mūzikas leģendas – mūziku, kas atspoguļo arī mūsu valsts un pasaules vēsturi, mūziku, kas jāzina katram. Skolēni ne tikai klausījās, bet arī aktīvi līdzdarbojās – atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, dziedāja līdzi, dejoja.

Skolēnu atsauksmes.

“Šodien mums skolā uzstājās Mikus Abaroniņš un viņa māsa Arta Abaroniņa. Viņi stāstīja mums par mūzikas leģendām un dziedāja dziesmas. Man visvairāk patika dziesma “Tikai tā”. Es uzzināju, ka grupai “Līvi” Liepājā ir piemineklis. Ļoti skaista bija arī  “Dziesma par bailēm”.

“Koncerta laikā izvēlējās 4 cilvēkus, kuriem bija jādejo. Un es biju viena no tiem!!! Šis bija vislabākais koncerts no visiem koncertiem! “

“Man ļoti patika, ka šajā koncertā bija iespēja atbildēt uz viktorīnas jautājumiem. Diemžēl man šī iespēja netika, bet tas nekas. Es dziedāju līdzi dažām dziesmām, kā “Dzērvenīte” un “Tikai tā”. Man visvairāk patika dziesma “Dzērvenīte”, jo tā man atgādināja vasaru. Tas bija ļoti jauki, ka bija jāpiedalās arī mūzikas izpildīšanā. Tas bija ļoti interesanti. Viena no lietām, ko uzzināju no jauna, ka grupa “Prāta vētra” izveidojusies Jelgavā. Tas mani pārsteidza.”

“Man patika dziesmas, kas tika dziedātas. Ļoti patika dziesma “Lidmašīnas”. “

“Koncerts bija brīnišķīgs. Mākslinieki izpildīja vislabākās dziesmas un radīja īpašu atmosfēru.”

“Koncertā uzzināju, ka “Prāta vētrai” ir jau 30 gadu. Domāju, ka ir mazāk. Man patika visas dziesmas. Es dziedāju līdzi dziesmām “Lidmašīnas”, ‘Genoveva” un “Dzērvenīte”, jo tās es zināju. Man  patika arī, kā Arta spēlēja dažādus instrumentus.“

“Koncertā stāstīja par komponistiem Zigmāru Liepiņu, Imantu Kalniņu, Raimondu Paulu, Uldi Marhileviču. Man ļoti patika, kā Arta spēlēja, bet Mikus dziedāja. Es dziedāju līdzi dziesmām ”Tikai tā” un “Dzērvenīte”. Es uzzināju, ka Raimondam Paulam ir vēl viens vārds- Ojārs.”

“Koncertā dziedāja daudzas dziesmas, un es visām dziedāju līdzi. Tas bija ļoti forši. Man no dziedāšanas pazuda balss, bet tas nekas. Es ļoti labi izklaidējos. Man ļoti labi patika šis koncerts”.

“Es uzzināju daudzus jaunus faktus par grupām “Prāta vētra’, “Eolika”, “Līvi”, “Forrum”, kā arī par komponistiem Zigmāru Liepiņu, Imantu Kalniņu, Raimondu Paulu, Uldi Marhileviču. Izrādās, ka grupas “Forrum” nosaukums tulkojumā nozīmē dzelzs. Es dziedāju līdzi dziesmām “Pasaule, pasaulīt”, “Dzērvenīte”, “Par bailēm”.

“Man patika kustēties, dziedot dziesmu “Genoveva”. Es dziedāju līdzi dziesmai “Tikai tā”. Žēl, ka koncerts bija tik īss.”

“Es uzzināju, ka Raimondam Paulam ir aptuveni 3000 skaņdarbi. Dažas no leģendām es nemaz nezināju. Es centos dziedāt līdzi dziesmām, bet tas bija grūti. Vislabāk man patika “Dzērvenīte”. “


6.b klase par koncertu “Leģendas mūzikā”

 

  1. Ļoti jauks koncerts, jo varēja dziedāt līdzi, kā arī atbildēt uz jautājumiem un saņemt balvu.
  2. Koncerts bija lielisks, ļoti patika vadītāji, kuriem bija skaistas balsis, viņi bija enerģiski, kā arī mācēja “iekustināt” publiku.
  3. Patika, ka koncertā tika pastāstīts par dažādu grupu vēsturi, priecājos, ka tika atskaņota grupas “Prāta Vētra” dziesma.
  4. Prieks, ka koncerts notika skolā uz vietas, priecājos vadītājus redzēt dzīvē.
  5. Jauki, ka mums atļāva dejot un dziedāt līdzi, tas koncertā radīja īpašu gaisotni.
  6. Pēc koncerta man bija pozitīvas emocijas. Es ar prieku varu paziņot, ka pat tādai meitenei kā man, kura parasti cenšas izvairīties no latviešu mūzikas, patika koncerts.
  7. Arta brīnišķīgi spēlēja čellu!
  8. Interesanti bija uzzināt, ka Raimondam Paulam ir divi vārdi.

 

“’Man patika jautājumi viktorīnās, jo tie bija nedaudz sarežģīti. Man patika, ka uz projektora varēja redzēt dziesmu vārdus un dziedāt līdzi. Un vislielāko paldies es vēlos pateikt Artai un Mikum, ka viņi atbrauca pie mums ar jautru koncertu. PALDIES!”

Mazgalerija