Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Modes muzejs

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Modes muzejs
Šoruden gan 9.a, gan 11. klase projekta "Skolas soma" ietvaros apmeklēja Modes muzeju Vecrīgā, kur piedalījās nodarbībā "Mode un vide".
Šobrīd pasaulē dzīvo vairāk cilvēku nekā jebkad agrāk. Un tiek saražots vairāk apģērba nekā jebkad agrāk. Iespējams, daudz vairāk, nekā mums vispār vajadzīgs.
Nodarbība sniedza priekšstatu par to, kā apģērbu dizains un mūsu paradumi ietekmē vidi, kā arī padomus, kas palīdzētu veidot savu garderobi videi draudzīgāk.
Pēc nodarbības gida pavadībā skolēni apskatīja Modes muzeja ekspozīciju - izstadi "Melns, balts, sarkans", lai novērtētu, cik lielā mērā videi draudzīga apģērba principi tikuši ievēroti iepriekšējo periodu modē.

Skolēnu atsauksmes:
Modes muzejā Rīgā man patika, jo tajā bija daudzveidīga kolekcija no dažādiem laikmetiem, un es uzzināju daudz par Latvijas modes vēsturi, kas bija ļoti interesanti.
Man patika Modes muzeja apmeklējums, jo es uzzināju bagātīgu informāciju par modes vēsturi, redzot sarkano, balto un melno kleitu izstādi.
Man patika muzejs, jo man bija interesanti novērot Modes muzeja dinamisko pieeju, izmantojot interaktīvus elementus un modernas tehnoloģijas, kas padarīja apmeklējumu vēl aizraujošāku un mācību pilnu.
Man patika modes muzeja smarža, kas sākumā atgādināja kanēli.
Man patika pēdējā izstāde, kur bija dziesma, un gaisma slēdzās lēnām, saskaņā ar dziesmas ritmu. Bija interesanti klausīties, ko teica par dažādām kleitām.

Mazgalerija