Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Monoizrāde “Hamlets”

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Monoizrāde “Hamlets”
31. martā mūsu skolas 9.-12.klašu skolēni noskatījās Kultūras attīstības biedrības “Tapala lapa” veidoto monoizrādi “Hamlets”. Skolēni ne tikai ieklausījās fragmentos no Šekspīra “Hamleta”, bet arī iesaistījās sarunā par teātri, dzīvi, vēsturi un attiecībām. "Nevienu klasisku dramaturģisku sacerējumu – vienalga, tas ir iekļauts mācību programmā vai nav – nevar aplūkot atrauti no šīsdienas konteksta. Hamlets ir darbs, kas paaudzēm mainoties, nezaudē aktualitāti un vienmēr spēj atklāt kaut ko patiesu un svarīgu par šodienu," stāsta aktieris un režisors Ēriks Vilsons, piebilstot, "man šķiet, ka šī luga ir viens milzīgs noslēpums, kurš sakņojas mūsos un liek aizdomāties par būtisko – kāpēc mēs esam šajā laikā, ko darām, un kāpēc mēs vispār dzīvojam!".

Atsauksmes par Ē.Vilsona monoizrādi “Hamlets”.      

11.klase.

Šī izrāde bija brīnišķīgi laba – viss - izkārtojums, klausītāju piedalīšanās. Tas viss deva tādu sajūtu, ka neviens telpā nav lieks.

Viss sākās ar to, ka Ēriks Vilsons sāka žonglēt un parādīja to, ka viņš mūs izklaidēs.

(Daniels)

………………………………

Monoizrādes autors lieliski piesaistīja publikas uzmanību - lielākā daļa skolēnu - klausītāju tiešām saredzēja un sadzirdēja apkārt notiekošo, jo bija “izkāpuši” no saviem telefoniem. Ja arī lugas problemātiku izrāde pilnībā neatsedza, tad par saturu ieinteresēja un notikumu secību izskaidroja. Paldies! (literatūras skolotāja Laima)

………………………………..

Bija interesanti klausīties, skatīties vēl vienu variantu, kā izstāstīt lugas saturu… Bija ļoti interesanti skatīties, kā efektīvi un ātri mainās aktiera emocijas spēles laikā. (Līga)

………………………………….

Šodienas priekšnesums bija interesants ar dažādiem spilgtiem momentiem. .. Aktieris pārliecināti un skaidri runāja…. Veiksmīgi iesaistīja skatītājus savā izrādē, dodot dažiem lomas, visticamāk- atbilstošas viņu ārienei….. Visvairāk man patika iekārtojums- skatīties no augšas ir neparasti. Tas man atgādināja Kolizeju.

Man patika šī izrāde. Tā deva man vairākas idejas par skatuves iekārtojuma nozīmīgumu.   (Daniils)

………………………………………            

Ieejot zālē, pirmais, kas mani pārsteidza, bija krēslu izvietojums. Skatītāji sēž uz skatuves, bet aktieris zālē. …. Divas lampas apgaismo vīrieša seju tā, ka rodas ēnas, kuras akcentē skatītāju uzmanību uz katru aktiera emociju izpausmi. (Viktorija)

…………………………………….

Izrāde bija aktiera interpretācija par Šekspīra lugu “Hamlets”. Tā bija monoizrāde, kurā skatītājus iesaistīja izvēloties dažus un piešķirot viņiem lomas. Izrāde bija aizrautīga, tā ne mirkli nezaudēja manu uzmanību. Katrs rekvizīts tika izmantots, vieta netika izšķiesta, visu pielietoja, cik vien efektīvi to varēja. Skatuve bija minimāli aprīkota- divas gaismas, statīvs ar gongu un krēsls. Tas pasppilgtināja tēlojumu, ļaujot aktierim piesaistīt vairāk uzmanības sev un tekstam līdz izrādes beigām, kad viņš nogāja no spēles laukuma, atstājot tikai gonga skaņas- arvien lēnākas un klusākas.

Saku, ka izrāde man tiešām patika un paliks atmiņā vēl ilgi. Bravo!  (Kristaps)


Mazgalerija