Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

No Veidenbauma neaizbēgsi

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

No Veidenbauma neaizbēgsi

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 24. maijā 8.a klases skolēni  noskatījās SIA Liepajas Music veidoto muzikālo izrādi “No Veidenbauma neizbēgsi”.

8.a klases skolēnu atsauksmes

Izrāde bija fantastiska, un man ļoti patika tas, cik pārdomāti tā izveidota. Man iepatikās ideja paņemt Veidenbauma dzejoļus un nodziedāt tos. Ralfa  Eilanda dziedātās dziesmas labprāt noklausītos vēl.

Noskatījies izrādi, sapratu, cik ļoti neparasts jauns cilvēks bija Veidenbaums  – neparasts gan savā uzvedībā, gan domāšanā. Ļoti gribētos vairāk šādu izrāžu. /Raens/

 

Veidenbaumam neveicās mīlestībā, un viņš dzīvoja nabadzībā, kas man likās ļoti bēdīgi. Par dzīves jēgu man lika aizdomāties dzejas vārdi “Dzīve ir laba, kad mērķis ir labs”. Un es piekrītu tam, ka no matemātikas ir arī kaut kas dzejā.

Mēs tagad dzīvojam citā laikā, bet Veidenbauma dzeja vienmēr būs aktuāla, jo vērtības, par kurām cīnījās dzejnieks savā laikā, aktuālas arī mūsdienās.  Redzēt tik kvalitatīvu izrādi, sēžot mājās, ir ļoti patīkami, arī  derīgi, jo daudz uzzināju par Veidenbaumu. / Ērika/

 

Izrāde par Eduardu Veidenbaumu bija īsa un konkrēta, tajā pašā laikā interesanta. Man patika, ka pastāstīja par Veidenbauma dzīves notikumiem un  viņa cilvēciskajām īpašībām. Lai gan Veidenbaums bija ļoti gudrs un veiksmīgs students, viņš bija nelaimīgs, un viņam negribējās dzīvot.  Manuprāt, tāpēc, ka laiks, kurā dzīvoja dzejnieks, slikti ietekmēja cilvēkus.

Veidenbauma dzejoļos patīk to saistība ar dzīvi. Dzejoļi mūzikā emocionāli iespaidoja mani. /Keita/

 

Man ļoti patika izrāde par Eduardu Veidenbaumu,  es guvu plašāku ieskatu par  viņa dzīvi un dzeju. Tās dziesmas, kuras es dzirdēju, lika man domāt par veciem laikiem un to, kā bija tad  un kā ir tagad.  Manī ļoti emocionālas, stipras jūtas izraisīja stāsts par to, ka dzejnieks nomira ļoti jauns. Viņš nemaz nepaspēja izdzīvot lielāko daļu savas dzīves.

Interesants likās aktiera Gata Malika lasījums par Veidenbauma dzīvi.

Izrāde lika domāt par to, ka cilvēkam vajadzētu būt daudzpusīgam, vēl vairāk daudzpusīgam nekā Eduards Veidenbaums. /Annija/