Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Teātra izrāde "Revidents"

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Teātra izrāde "Revidents"

Pasākuma nosaukums:  teātra izrādes  “Revidents” apmeklējums

Pasākuma vieta un laiks: Latvijas Nacionālais teātris, 2019. gada  12. decembrī

Pasākuma dalībnieki: 10.-11.klašu skolēni

Pasākuma mērķis:    1)  iepazīstināt skolēnus ar Nacionālo teātri, 2) noskatīties populāro Nikolaja Gogoļa komēdiju “Revidents”

Pasākuma norise un izvērtējums:

 Izrāde sākas ar vārdiem : “Kungi, pie mums brauks revidents!” Un tālāk seko milzīgs satraukums. Īpaši  satraukti ir jūtīgāko jomu ierēdņi – no skolu valdes, slimnīcas, sociālās aprūpes, tiesu sistēmas un, protams, pašas pilsētas domes... Bailes pārvēršas fantasmagorijā un izaug lielākas par pašiem cilvēkiem. Izrādē spēlē izcilie Nacionālā teātra aktieri: Uldis Dumpis, Girts Jakovļevs, Arturs Krūzkops, Ivars Kļavinskis, Marija Bērziņa.

 Lūk, skolēnu atsauksmes   par izrādi :

Diezgan labi. Izklaidējoši un interesanti. Ļoti labi pavadīju laiku, brīnišķīgi tēli, brīnišķīga aktierspēle, ļoti gaumīgi noturas robežās starp kariķēšanu un teātra mākslu; jauka scenogrāfija ar papildinošajiem elementiem.    Man patika. (Kārlis)

Lai arī izrāde šķita mazliet par garu, tomēr garlaicīgi nebija. Uzrunāja gan izteicieni, gan sejas izteiksmes un savstarpējās saspēles.  Ikvienam savs tēls tik izteiksmīgs - gan tiesnesis, kurš notiesās tā, ka neviens neko nevarēs izdarīt, gan slimnīcas direktors,  gan visās ziņās ieinteresētais pasta nodaļas priekšnieks , gan ģimnāzijas direktors, kuram tik   grūti kalpot izglītības jomā, kur ikviens bāž savu degunu un grib izrādīties par gudru cilvēku.  Revidents tik līdzīgs Minhauzenam, kurš tik veikli prot  apvārdot , lai arī kā to pēc tam negribētos atzīt! Paldies par pozitīvām emocijām! Un  paldies aktieriem Artūram Krūzkopam, Ivaram Kļavinskim, Uldim Dumpim, Ģirtam Jakovļevam. (Sintija)

  Izrāde "Revidents"   ir lielisks Gogoļa laikmeta atgādinājums arī par mūsu laika nelieliskajām vērtībām un cilvēku attiecībām. (Santa)

 

                                                                                                           Atskaiti sagatavoja D.Berķe