Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Tūkstošgades stāsts

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Tūkstošgades stāsts

30.septembrī 11.klase devās uz Siguldu, lai projekta «Latvijas skolas soma» ietvaros piedalītos orientēšanās spēlē  "Tūkstošgades stāsts", kas notika Turaidas muzejrezervātā.

Ceļojums sākās agri no rīta. Uz Siguldu mēs devāmies jaunā komfortablā vilcienā. Par izaicinājumu kļuva gājiens no Siguldas stacijas uz Turaidu pa pakalnaino apvidu, bet laba fiziskā sagatavotība skolēniem palīdzēja tikt ar to galā. Ceļā mēs izbaudījām zelta rudeni un brīnišķīgo saulaino laiku, apskatījām ievērojamākās vietas : Gūtmaņa alu, Siguldas luterisko baznīcu, Spieķu parku un t.t.

 Muzejas gide īsi iepazistināja skolēnus ar šīs vietas vēsturi un paskaidroja orientēšanas spēles nosacījumus. 11.klases skolēni tika sadalīti  3 grupās un izvēlējās sev grupu nosaukumus  : « «Ekspeditori » (kapteinis Līga), « Trīs musketieri » (kapteinis Leo) un « Čigānbiedrība » (kapteinis Kristaps).

1,5 stundu laikā skolēniem bija dota iespēja izmēģināt praksē patstāvīgos mācīšanas paņēmienus. Viņi iepazinās ar muzejrezervāta apkārtnes vidi, izvirzīja hipotēzes par pieminekļu tēlu simbolisko nozīmi, pildīja uzdevumus maršruta lapās.

Spēļu noslēgumā gide apbalvoja komandas ar veicināšanas balvām un diplomiem. Visi dalībnieki  parādīja labas zināšanas un teicamu attapību.

Diena aizritēja pozitīvā noskaņā ar patīkamu nogurumu pēc padarīta darba.

 

 

Skolēnu atsauksmes  

LEO.

Man kopumā patika Turaidas pils. Galvenokārt man patika pils daļa. Un skats no torņa bija ļoti skaists, bet bija augstu jākāpj un bija maz vietas kāpņu telpās. Leģenda par Rozi arī bija interesanta. Un pastaiga no objekta uz objektu nenāca par sliktu. Bet 1h 30min nevar īsti paspēt izpētīt visu.

RALFS.

Patika tas, ka mēs braucām ar vilcieniem, jo ta nav pierasts, jo parasti mēs braucam ar autobusiem, un  es sen nebiju braucis ar vilcienu.  Patika pavadīt laiku kopā ar saviem klasesbiedriem un tas, ka varējām aiziet paēst, un mēs ļoti garšīgi paēdām. Nepatika tas, ka orientēšanās spēlē bija par maz laika, un mana komanda nepaspēja visu izdarīt un apskatīt.     Un vēl man nepatika tas, ka mums bija tika daudz jāiet pa tiem kalniem, jo tas nebija tik viegli.

NIKITA.

Ekskursija bija ļoti laba. Pastaigājāmies no Siguldas uz Turaidas pili. Pilī bija ļoti labi, vieta ir skaista. Ieguvām daudz informācijas par pili un tās vēsturi. Orientēšanā bija interesanti   uzzināt daudz jauna par tējas veidiem un par pils vēsturi.

ANDREJS

Man patika orientēšanās Turaidā, tas bija interesanti. Nepatika tas, ka vajadzēja ļoti daudz staigāt.  

Sagatavoja. kl.audz. V.Brūdere

 

Mazgalerija