Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Uz barikādēm

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Uz barikādēm

19.janvārī 11.klase devas uz 1991.gada Barikāžu muzeju, lai piedalītos muzejpedagoģiskā nodarbībā “Uz barikādēm” projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Mazā muzejā, kas atrodas Vecrīgā, strādā lieliskie darbinieki, kuri interesantā un aizraujošā veidā pastāstīja skolēniem par Barikāžu notikumiem. Nodarbības laikā tika piedāvātas dažādas aktivitātes muzeja zālēs un pilsētā, barikāžu vietās.

11.klases skolēni gida pavadībā aplūkoja galvenās barikāžu vietas, par kurām bija pirms tam dzirdējuši – Doma laukumu, Saeimas namu un pie tā novietoto barikāžu dalībnieku piemiņas plāksni, Bastejkalnu…  

Saulainais laiks un lielisks noskaņojums mums bija labi ceļabiedri.

Skolēnu atsauksmes.

“Man šī ekskursija ļoti patika, jo uzzināju daudz ko jaunu par barikādēm. Patika tas, ka bija ne tikai pats muzejs, bet bija arī ārā eksponāti, par kuriem mums pastāstīja daudz ko interesantu. Es pats par pašiem eksponātiem Vecrīgā  neko nezināju.“(Ralfs)

“Ekskursija bija ļoti informatīva. Gide ļoti īsi un precīzi paskaidroja situāciju, kādā mēs bijām 1991.gada sākumā. Man patika un ieteiktu citiem!” (Kristaps)

“Barikāžu muzeju jau biju apmeklējusi iepriekš, bet tāpat bija patīkami un interesanti ieraudzīt pazīstamas telpas. Ļoti patika ekskursijas gide, skaidri, konkrēti un interesanti stāstīja par barikādēm, visu tajā laikā notikušo. Visinteresantākais, manuprāt, ir divas sagrieztas mašīnas muzeja telpās un liels makets, kuru ir iespējams grozīt, lai labāk saskatītu detaļas.” (Viktorija)

“Ekskursija bija noderīga, jo bija iespēja uzzināt par Barikāžu dienu daudz vairāk, iepazīstot tā laika dzīves apstākļus un personības. Uzzināju par drosmīgiem cilvēkiem, kas gāja bojā.” (Božena)

“Ekskursija ļoti patika. Varēja smalkāk uzzināt par visu, kas notika barikāžu laikā, izstaigāt ielas, piemiņas vietas kritušajiem. Tas bija lietderīgi pavadīts laiks!” (Līga)

“Man ekskursija uz Barikāžu muzeju patika, jo es uzzināju tur daudz jauna un pabiju daudzās vietās, kur tās barikādes bija liktas.” (Andrejs)

Man patika šī ekskursija, jo barikāžu muzejā bija tā atmosfēra ka pats būtu barikādes. (Edvards)

Ekskursijas interesantāka daļa bija ārā. Iekšā labākais bija aktivitātes. (Daniils)

Ekskursija bija lieliska. Man patika muzeja telpa un tas dizains. Neliela ekskursija ārā par cilvēkiem, kas gāja bojā par Latvijas atbrīvošanu, palika atmiņā. (Nikita)

Ekskursija kopumā bija intresanta. Man patika, ka parādīja kur tas viss notika realitātē. (Leo Leonards)

Mazgalerija